Nové morče

3. července 2013 v 19:15 | Katujka
Nedávno nám umřel Maxíček, snad ten článek ještě stihnu napsat. Byla jsem docela smutná, že už tu není ten malinký rošťák, který si se mnou tak rád hrál, lezl do pohovky, papal jogurt z prstíku...Užili jsme si toho hodně, bohužel jsme si ho brali už s tím, ež za dva roky tu nebudu. Smutek mě asi po týdnu přešel.

V sobotu, tuším, jsme se jeli s mamčinou známou podívat na andulky, které si chtěla koupit. Mě andulky ani tak moc nezajímali, jsem spíš "hlodavčí" typ. Pán, který andulky prodával měl také morčátka, takový chov. Nedávno se mu narodily mláďátka a tak mi je přinesl ukázat. Byly tři. Už napoprvé jsem ji uviděla, rezaté rozčepýřené morčátko. Modlila jsem se aby to byla samička, naštěstí se moje přání vyplnilo. Domů jsme si odváželi krásné morčátko se jménem Bonnie.
Večer jsem Bonnie dala do samostatné klece se senem a vodou, se Zuzkou a Lentilkou jsem ji chtěla seznámit až později, protože jsem neměla nervy na to, aby se celý večer prali. Nechala jsem tedy morčátko v klidu, další den jsem ho začala seznamovat. Dala jsem ji na zahrádku do výběhu (asi metr) a připojila Lentilku a Zuzku, naštěstí byly docela nenažrané a taksi ji moc nevšímaly. Sice ji trochu pošťuchovaly, ale nakonec se to v celku urovnalo. Teď ji máme asi pátý den a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Je to takový strašpytlík, všeho se leká. Zuzka je její taková náhradní matka a Lentilka starší ségra, protože ji pošťuchuje nejvíc, ale když dojde na spaní v domečku ráda udělá jedno volné místečko.To mi připomíná jednu příhodu. Včera jsem je měla venku zase v ohrádce, kousek od sousedčiného plotu. Výběh jsem nadzvedla bych si pohladila Lentilku a Bonnie mezitím prokloula ven. Ve zmatku se vydala k plotu. Nikdy,a le vážně nikdy by mě nenapadlo, že proleze okem v plotu! Zůstala jsem jenom koukat jak leze do sousedčiných tújí. Okamžitě jsem oběhla barák a začala lomcovat se sousedčinou klikou u branky, ta byla zavřená. Nadzvedla jsem drát na bráně a nakonec ji otevřela, nepospíchala bych, ale sousedka má pěkně velkého psa a to si na triko nevezmu. Běžela jsem dozadu k plotu vyšplhala do kopce k tújím a ačala Bonnie chytat. Malinké morče mezi velkými stromky propletenými trávou a větvemi, doufám že si to dokážete představit. Nakonec jsem ji hrdě odnášela přes chodník zpátky do domů do klece.

Mám ji ráda, stejně jako moje dvě další holky. Je to teď ještě větší zábava je pozorovat když běhají po jídelně a Bonnie leze úplně všude a pochodují husím pochodem a domlouvají se tou svojí "řečí".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Jasně :) 71% (93)
Znám lepší :/ 16% (21)
Nelíbí :( 13% (17)

Komentáře

1 Katy<3 Katy<3 | E-mail | Web | 5. července 2013 v 21:09 | Reagovat

Maxíčka je mi líto :-( Nicméně takový je život :-|
Bonnie je krásná a má boží jméno :-D
Fotky jsou taktéž krásné a Zuzka je nádherná :D Asi jsem se do ní zamilovala :-) Lentilka je taky pěkná, ale Zuzka je taková sympaťačka :D

2 Peťa & psiska Peťa & psiska | 7. července 2013 v 12:00 | Reagovat

To s Maxíkem mě mrzí :(.
Bonie je nádherná, určitě si s Lentilkou a Zuzkou padla do noty :-)

3 Rea Rea | E-mail | Web | 31. července 2013 v 8:44 | Reagovat

je roztomilá... ja som mala kedysi párik morčiatok, ale ušli mi a odvtedy nechcem už tak drobné zvieratká, aj keď dosť často o tom ešte uvažujem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama